Leder


Knudens spejderarbejde drives af en række frivillige spejderledere, der bruger meget fritid på at arrangere aktiviteter for medlemmerne. Vi har et kanon sammenhold og har det lige så sjovt som børnene, når vi afholder møder eller er på tur. Nedenfor kan du se de ledere, der er tilknyttet Knuden i øjeblikket!

Klik her for ledernes kalender

Gruppeledelsen

Ida Damm Andreasen
40204145
gruppeleder@knudenaalborg.dk
Bjarne Blindbæk Lausen
22172453
bjarnelausen@gmail.com
Jesper Krogh-Sørensen
30441484
jesperkroghsoerensen@gmail.com
Laura Hallundbæk Jensen
50472915
laura.hallundbaek@gmail.com


Bævere

Ida Damm Andreasen
40204145
gruppeleder@knudenaalborg.dk
Sofie-Amalie Dissing Sorth
51878890
sofie-amalie@kfumspejderne.dk
Carmen Helena Rasmussen
50110224
carmenhvr03@gmail.com
Laura Hallundbæk Jensen
50472915
laura.hallundbaek@gmail.com
Simon Rønbøg
93880614
spejdersimonknuden@gmail.com


Ulve

Henrik Uhrenfeldt
20710556
henrik.uhrenfeldt@gmail.com
Inge Merete Nielsen
20892104
imn1764@gmail.com
Anders Bach Bertelsen
42280440
anders200898@gmail.com
Rasmus Korsgaard
25129952
rasmuskorsgaard0@gmail.com


Juniorer

Andreas Hupfeldt Haugstrup
26193770
a.haugs@gmail.com
Emil Bock Nielsen
61268716
emil_bock_nielsen@hotmail.com
Jakob Nørgaard Wedel
50992026
jakobnw@gmail.com


Troppen

Bjarne Blindbæk Lausen
22172453
bjarnelausen@gmail.com
Michael Rosengreen Christensen
23639771
michaelbastholm@gmail.com


Seniorer

Ann Karina Nielsen
20897868
ann.karina.nielsen@gmail.com
Jacob Dam Larsen
23713948
jaco6362@gmail.com
Kristine Marie Vindum Larsen
21141413
kristine.v.larsen@gmail.com
Sofie Rømer Poulsen
40503438
sofie9400@gmail.com


Roverne

Jacob Dam Larsen
23713948
jaco6362@gmail.com